Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Návštěva drážďanské Gläserne Manufaktur VW

V úterý 4. prosince 2018 jsme s vybranými třídami I2A a S3B, které doplnili pilní studenti německého jazyka, vyrazili do německých Drážďan.

První částí programu v Drážďanech byla návštěva Skleněné manufaktury koncernu Volkswagen – Die Gläserne Manufaktur, ve které jsme měli komentovanou prohlídku. Od dubna roku 2017 se zde montuje Volkswagen e-Golf, který nahradil již ukončenou výrobu vozu Volkswagen Phaeton. Po prohlídce jsme měli možnost si sednout do e-Golfu, Arteonu nebo do nového Touaregu a zažít tak interiér vozů nové generace.

Kolem třinácté hodiny jsme autobusem přejeli do centra města. Nejdříve jsme si společně prohlédli jeho historickou část – nábřeží Labe, Semperovu operu, obrazárnu Zwinger. Poté jsme pokračovali kolem zámku (Residenzschloss) a knížecí historické mozaiky (Fürstenzug) k dominantě Drážďan – kostelu Frauenkirche. Zde jsme již měli rozchod a mohli tak navštívit 584. Dresdner Striezelmarkt. Ochutnali jsme Bratwurst, Kinderpunsch, Stollen i jiné dobroty a užívali si pohodovou adventní atmosféru. S pocitem příjemně prožitého dne jsme saskou metropoli opouštěli v podvečerních hodinách, kdy jsme se vydali na zpáteční cestu do Jičína. Zájezd se vydařil, už se těšíme na nějaký další. Also – Auf Wiedersehen.

Jan Handschug, I4B

 

2018 Exkurze Drazdany 2018 Exkurze Drazdany
2018 Exkurze Drazdany 2018 Exkurze Drazdany