Také letos jsme přivezli úžasné úspěchy z krajského kola ve Středoškolské odborné činnosti: dvě 1. místa, dvě 2. místa a jedno 3. místo z nejpočetněji zastoupené IT kategorie.
Vojtěch Cerman (EA4) s prací redesign řídicí desky pro produkt REEL ELECTRO postupuje do celorepublikového finále, David Palaštuk (EA4) s prací chytrého skleníku postupuje do licitace o celostátní kolo. Dalšími hrdiny jsou Martin Repš (I4C) (Arduauto), Jakub Novák (EA4) (robopes), Tomáš Vojtíšek (I4C) (návrh počítačové sítě) a Matyáš Grohman (EA4) (zabezpečovací systém).
Všem gratulujeme a přejeme hodně štěstí v celorepublikovém finále!
“V úterý 7. května se v Hradci Králové odehrálo krajské kolo Středoškolské odborné činnosti (SOČ), které představuje vrcholnou událost pro nadané studenty z celého regionu. Jedním z účastníků této prestižní soutěže jsem byl i já – s projektem nazvaným “Chytrá zahrada”.
Soutěž probíhala formou obhajoby našich prací nebo projektů, přičemž měl každý účastník možnost obhájit svou práci před odbornou porotou. Bylo úžasné vidět širokou škálu oborů, které se soutěžící rozhodli prezentovat, a zároveň se inspirovat jejich kreativitou a odhodláním.
V rámci svého účinkování v soutěži jsem se umístil na druhém místě v oboru zemědělství. Tento úspěch pro mě představuje nejen odměnu za mou práci a úsilí, ale také důkaz toho, že se tvrdá práce a vášeň mohou proměnit v konkrétní úspěch. Zároveň jsem si odnesl cennou zkušenost s vyjadřováním a prezentováním svého projektu na veřejnosti. Jsem hrdý, že jsem mohl reprezentovat naši školu v této soutěži, a těším se na další výzvy, které mi budou přinášet nové příležitosti a zkušenosti. Děkuji všem, kteří mě v mé cestě podporovali, a těším se na další kroky, které mi otevře tento úspěch, včetně možnosti využití získaného diplomu při přihlášce na vysokou školu a tří kupónů do obchodu Alza. Soutěž byla nejen o individuálním úspěchu, ale také o sdílení radosti se spolužáky, kteří se také zúčastnili této úžasné události.”
David Palaštuk, EA4
“Na krajské kolo SOČ jsem se úspěšně dostal se svým projektem Arduauto. Hned při příjezdu na soutěž jsem si všiml několika zajímavých studentských projektů, byly zde počítačové hry, simulace, roboti, webové stránky a mnoho dalšího. Při zahájení krajského kola se nám představila celá porota i s náměstkem ministra školství a místní studenti nám na hudební nástroje zahráli úvodní znělku.
Po zahájení se všichni soutěžící roztřídili do svých skupin a čekali na řadu, kdy představili svůj projekt porotě. V porotě vždy byli odborníci, takže se nikdo nebál, že by byl hodnocen nespravedlivě. Po představení všech projektů nám porota dala prostor na oběd, aby se mohla dohodnou na umístění projektů. Vyhlášení probíhalo samostatně v každém oboru a já jsem se se svým projektem umístil na třetím místě. Po vyhlášení nám porota popřála hodně úspěchů a jelo se domů.
Ze soutěže si jistě beru zkušenosti s veřejným prezentováním. Zároveň se mi ukázalo, kde mám mezery a jak je vylepšit. Porota mi dokonce i navrhla možná řešení, jak bych mohl svůj projekt a prezentaci vylepšit. Díky radám ostatních lidí se mi otevřely možnosti, jak projekt posunout na další úroveň a to je za mě to nejlepší, co mi tato soutěž mohla dát.”
Martin Repš, I4C