Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

VLTAVA 2009 – VODÁCKÝ KURZ

25. 5. – 5. 6. 2009

V závěru školního roku se studenti druhých ročníků naší školy již tradičně účastní vodáckého kurzu. Ten každoročně probíhá na řece Vltavě v úseku mezi Vyšším Brodem a Českými Budějovicemi.

V letošním školním roce se tohoto mezi studenty velmi oblíbeného kurzu zúčastnili ve dvou turnusech celkem 104 žáci. Studenti se v průběhu pěti seznámili s pravidly chování na řece, s technikou jízdy na kánoi, navštívili grafitový důl v Českém Krumlově, kdesi prohlédli i nádherné historické centrum města. V neposlední řadě si žáci také procvičili dovednosti důležité pro přežití v přírodě. Každý den museli balit a zase stavět stan, museli si uvařit jídlo, připravit a udržovat oheň apod.

Mezi největší atrakce samozřejmě patřilo sjíždění jezů, které jsme překonávali pod vedením zkušených profesionálních instruktorů. Nelze také zapomenout na zážitky s využíváním služeb Českých drah, kdy sem tam nějaký spoj ujede, jindy je vlak „přecpaný“ k prasknutí a na naše telefonické výzvy k nápravě se nám pravidelně dostává odpovědi, že ČD se chovají tržně.
Ale ani takovéto drobné karamboly nám nedokázaly zkazit nádherné dojmy, kterých jsme si odváželi od řeky opravdu mnoho.

Zdeněk Burkert a Jaroslav Smolík
vyučující TV