Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

VODÁCKÝ KURZ – VLTAVA 2010

 

24. 5. – 4. 6. 2010

 

I v letošním školním roce se studenti druhých ročníků naší školy zúčastnili vodáckého kurzu. Ten každoročně probíhá na řece Vltavě v úseku mezi Vyšším Brodem a Českými Budějovicemi.

Letos se dvou turnusů zúčastnilo celkem 91 studentů. Studenti v prvním turnusu měli štěstí na lepší počasí, a proto jsme i premiérově zařadili noční sjetí Českého Krumlova na raftech. Studentům se tato akce velice líbila a získali představu, co je druhý den čeká na jezech v kánoích. Druhý týden se podstatně zhoršilo počasí a většina času nám střídavě propršela. Proto vodohospodáři začali preventivně odpouštět Lipenskou přehradu a hladina Vltavy značně stoupla. O to zajímavější bylo sjíždění jezů a některých úseků na řece. Všechny nástrahy jsme zvládli bez úrazu, pouze nevydrželo jedno pádlo. Velké štěstí jsme měli na instruktora, který měl velké zkušenosti a byl velice obětavý při všech činnostech na řece.
Věříme, že se vodácký kurz všem zúčastněným studentům líbil a odnesou si do života cenné poznatky z pobytu v přírodě a zážitky z jízdy po řece.

 

Zdeněk Burkert a Jaroslav Smolík
vyučující TV