Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

NAG 2010 – jak jsme dopadli

 

Už je to opět tady. Po půl roku trvající přípravě od bodu nula jsme se 17. března v Hradci Králové opět zúčastnili národního kola soutěže Networking Academy Games 2010 ve variantě tříčlenných hlídek HS3. Proč od bodu 0? Poněvadž v osnovách stávajících oborů, konkrétně "Elektronické počítačové systémy" je výuka počítačových sítí se zaměřením na programování Cisco routerů a switchů zařazena pouze do nepovinného předmětu 4. ročníku. Proto se účastníci soutěže, studenti třídy P4A Pavel Bucháček, Vojtěch Drbohlav a Miroslav Voda, museli se základy programování těchto zařízení seznamovat ve volných chvílích po vyučování.

 

 

 

Jak jsme tedy dopadli? Praktická část, které jsme se v přípravě věnovali především, skončila se ziskem 62 % z celkového počtu možných bodů. Tomu odpovídal i výraz našich soutěžících po první části – viz další foto.

 

 

 

Na teoretickou přípravu při celkové vytíženosti maturantů (individuální maturitní práce, SOČ a běžná výuka) proto moc času nezbylo. A tomu odpovídal i výraz členů naší hlídky po teoretické části (bohužel nezdokumentováno). V řeči čísel to představuje 36 % z celkového počtu možných bodů. Výsledkem tedy bylo celkové 9. místo ze třináci účastníků soutěže (54,2%). Vzhledem k okolnostem, které jsem dříve zmínil, nezbývá než našim zástupcům poděkovat za obětovaný volný čas a popřát, ať jim nabyté dovednosti a znalosti pomohou v dalším studiu.