Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

SPORTOVNÍ DEN ŘEDITELKY ŠKOLY
24. 6. 2009

Poslední červnovou středu se uskutečnil tradiční sportovní den ředitelky školy pro žáky prvních až třetích ročníků. Soutěžními odvětvími byly lehká atletika, kopaná a volejbal. Pravidla účasti byla nastavena tak, aby se zapojilo co největší množství žáků z každé třídy.

Soutěže začaly lehkoatletickým kláním. K vidění byla celá řada kvalitních výkonů. Nejlepší výkon dne předvedl Vít Bílek z E2M, který zaběhl nejkratší sprint na 100 m za 11,3 s. Druhý nejlepší výkon předvedl na stejné trati Ondřej Pitthard z IT1A časem 11,4 s. Na pomyslné třetí příčce v porovnávání výkonů pomocí vícebojařských tabulek se umístil Jakub Janata z P2B, který zaběhl 1.500 m v čase 4:50,5 min.. Ještě dodám vítěze zbylých disciplín: 400m – Binhak Petr (IT1A) 60,0 s; skok daleký – Petr Fischer (P3B) – 536 cm; skok vysoký – Filip Paulů (E2M) – 175 cm. Celkovými vítězi v lehké atletice se stali obhájci loňského prvenství žáci P3B se 61 body před T2 (43b.) a P2B (42b.).

Po skončení klání na tartanovém oválu tradičně následovaly turnaje v malé kopané a ve volejbalu. Zde v obou sportech kralovala stejně jako v minulém roce mezi druhými ročníky třída P2A. Ve volejbalu prvních ročníků byla nakonec nejúspěšnější třída S1, mezi třetími ročníky zahráli nejlépe studenti z S3A. V kopané prvních ročníků se jako nejlepší fotbalisté ukázali chlapci z E1M, v kategorii třetích ročníků to byli studenti z E3M.
 

Když jsme nakonec sečetli výsledky všech tří sportovních odvětví, dostali jsme následující výsledky:

  1. P2A 16 b.
  2. IT1A 15 b.
  3. P3B 14 b.

O pořadí na třetím a čtvrtém místě rozhodl větší počet lepších umístění ve prospěch P3B před S3A.

Nejlepší týmy i jednotlivci byli odměněni na slavnostním vyhlášení výsledků, které se konalo v kině a bylo součástí slavnostního zakončení školního roku. Počasí bylo nádherné a tak s výjimkou jednoho ukopnutého palce, celá akce proběhla bez zranění a ke spokojenosti všech zúčastněných.

Jaroslav Smolík a Zdeněk Burkert
vyučující TV