Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Naši házenkáři na republikovém finále

Průmyslovka pátá v republice.

Ve dnech 25.-27. ledna 2006 proběhlo v Hluku u Uherského Hradiště republikové finále v házené středních škol v kategorii chlapců i dívek. Do tohoto finále se v každé kategorii probojovalo šest nejlepších družstev z celé ČR.
Vítězstvím v kvalifikaci s Gymnáziem Česká Lípa v poměru 31 : 9 si účast vybojovalo družstvo chlapců VOŠ a SPŠ v Jičíně.
Ve finálovém turnaji se naše družstvo utkalo ve skupině s SOŠ Praha s výsledkem 15:26 a favoritem celého turnaje a pozdějším jasným vítězem SŠTS Karviná 13:24. Po těchto dvouch porážkách v utkání o 5. místo porazili družstvo pořádajícího Gymnázia Uherské Hradiště 22 : 12. Družstvo VOŠ a SPŠ Jičín bylo složeno z těchto studentů : Rychna Lukáš, Jílek Dušan, Chýlek Tomáš, Šolc Petr, Kůtek Tomáš, Novotný Jakub, Pavlas Martin, Kříž Jan, Švandrlík Pavel, Luňák Michal a Gottwald Jaroslav. Nejlepším hráčem našeho družstva byl při závěrečném nástupu vyhodnocen brankář Dušan Jílek. Všem chlapcům patří poděkování za vzornou reprezentaci naší školy a jičínské házené.