Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

NAPSALI O NÁS… (Jičínský deník – 10.11.2008)


Zasloužené prvenství gymnazistů

Bilance: Jaroslav Smolík je s čtvrtým místem jičínských středoškoláků spokojen
Jičín/ I když republikové finále středních škol v kopané provázelo nepříznivé počasí, turnaj se podařilo zvládnout zásluhou nesmírné obětavosti pořadatelů, ale i samotných účastníků.
Organizátoři museli hned v pátek řešit problém. Nepřijelo totiž šesté družstvo SPŠD Plzeň, což znamenalo přepracovat rozlosování, původní rozdělení do dvou skupin padlo a hrálo se systémem každý s každým. Po nočním dešti nastoupila mužstva v sobotu dopoledne k závěrečným zápasům.


V duchu fair play
Své zastoupení měl na turnaji i náš okres. Soutěž pořádala jičínská střední průmyslová škola, a tak právo startu mělo i její družstvo. Svěřenci Jaroslava Smolíka nezačali špatně. VOŠ, SPŠ Jičín porazila SOŠ, SOU Vyškov 3:2 (2:1), potom přišla krutá porážka 0:13 (0:7) s SŠ Ostrava – Kunčice, těsná prohra od SOŠ SOU Podbořany 1:2 (0:1), která rozhodla o bronzovém stupínku, a v závěrečném střetnutí Jičínští nestačili na vítěze, chlapce Gymnázia J. K. Tyla z Hradce Králové 0:3 (0:1).
Kapitán VOŠ, SPŠ Jičín Marek Ouhrabka, jinak také hráč FC Milíčeves, mohl z rukou ředitele soutěže Josefa Čurdy a Květy Jeriové – Peckové, předsedkyně klubu Fair play Českého olympijského výboru, převzít diplom za čtvrté místo. Druhý východočeský celek, Gymnázium J. K. Tyla Hradec Králové, bral téměř vše. Kromě poháru a zlatých medailí i ocenění pro nejlepšího brankáře (Richard Kocík) a nejlepšího hráče, teprve patnáctiletého Matěje Ptáčka. A pro úplnost, nejlepším střelcem byl vyhlášen Michal Seidler (SŠ Ostrava – Kunčice), autor šesti pěkných branek. Vítěze čeká i start v dubnu příštího roku na světovém mistrovství ISF v Turecku, kam se všichni těší.
Konečné pořadí: 1. Gymnázium J. K. Tyla Hradec Králové 12 bodů (skóre 8:2), 2. SŠ Ostrava – Kunčice 9 (21:2), 3. SOŠ a SOU Podbořany 6 (6:8), 4. VOŠ, SPŠ Jičín 3 (4:20), 5. SOŠ a SOU Vyškov 0 (5:12). (jp)

 

Doplňujeme…
Všichni naši hráči si zaslouží za svůj výkon i přístup k turnaji velkou pochvalu. Ve všech utkáních jsme se střetli se soupeři, jejichž týmy tvořili hráči mnohem vyšších soutěží. Přesto jsme se snažili vždy bojovat a hrát sympatický a útočný fotbal. „Odměnou“ a zároveň krutou daní za tento přístup nám byl již zmíněný hrozivý výsledek s Ostravou, která byla asi z poloviny tvořena hráči ligového dorostu Baníku Ostrava.
Marek Ouhrabka se stal třetím nejlepším střelcem turnaje, fotbalové odborníky zaujal svým výkonem Jan Hartl. Titíž odborníci také ocenili náš kolektivní výkon. Škoda jen, že mnoho dalších dobrých hráčů nemohlo kvůli plnění oddílových povinností náš tým ještě posílit.

 

Naše sestava:
Marek Ouhrabka E4, Lukáš Veselý E4, Lukáš Hájek P4A, Tomáš Fejfar P4A, Milan Šubrt M4, Jan Hartl S4, Jakub Hojsák P3B, Jakub Kroupa P3B, Jan Březský E3M, Petr Škoda P2A, Martin Malý P2B, Jakub Volšický P2B, Vojtěch Řada S2, Petr Šafařík S2, Tomáš Pokorný S2.

 

V roli pomocníků se na organizaci podíleli:
Šárka Doležalová T2, Věra Dutkovská T2, Jiří Roman S2, Jan Březský E3M, Radek David P3A, Martin Kinský S3A.
Také pomocníkům patří velký dík.

Jaroslav Smolík a Zdeněk Burkert