Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

ZIMNÍ DOBRODRUŽSTVÍ 1. ROČNÍKŮ

ZIMNÍ DOBRODRUŽSTVÍ 1. ROČNÍKŮ

A byla zima. Konečně ta pravá zima. Bílá, mrazivá, třeskutá, nádherná. Nejkrásněji vypadá tam, kde se sněhobílé kopce dotýkají blankytných nebes. A právě tam se letos opět vypravili studenti 1. ročníků na lyžařský výcvikový zájezd.

Po roční covidem vynucené přestávce se v letošním školním roce opět konal studenty prvních ročníků tolik oblíbený lyžařský výcvik. Tradiční destinace na Moravské boudě v 1225 m.n.m. zajistila dostatečné množství sněhu pro zimní sportování. Rozmary počasí si tentokrát Krakonoš ponechal pro sebe a účastníky kurzu odměnil nádherným slunečným počasím se sem tam přechodně zataženou oblohou. Studenti potrápili skluznice na sjezdovce u Davidových Bud i v běžeckých stopách. Zájemci si užili všemožných kousků na snowboardu. V rámci celodenního výletu si skupina odvážných běžkařů i nadšených pěších turistů vychutnala překrásné horské výhledy za svitu paprsků. To vše pod taktovkou zkušených instruktorů, kteří se snažili vylepšit jejich lyžařské umění, ale i pomoci s neposednou výbavou, pohladit po duši vlídným slovem či zašít roztrhané kalhoty. Na celý týden se ze všech stali nerozluční parťáci, kteří se na sebe mohli ve všem spolehnout.

Konané večerní přednášky měly za úkol účastníky seznámit s teoretickou přípravou na běžecké i sjezdové lyžování, taktéž na jízdu na snowboardu, představit nové trendy v oblasti vybavení, vysvětlit dynamicky se rozvíjející fenomén skialpinismu na našich horách.

Nakonec se všichni vrátili z LVZ v pořádku a bez zranění. A snad i s nezapomenutelnými zážitky, které si člověk může odvézt jen z hor. Poděkování za pomoc patří všem zúčastněným instruktorům, paní Havrdové, paní Junkové, panu Pavlíčkovi a panu Vaníčkovi. Výjimečně přátelská atmosféra, ovšem samozřejmě v respektu k daným pravidlům, přispěla k příjemnému prožití celého týdne, na který budeme všichni rádi vzpomínat.

Jiří Klíma

2022 LVZ 2022 LVZ
2022 LVZ 2022 LVZ