Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

SPORTOVNÍ DEN ŘEDITELKY ŠKOLY

Poslední červnovou středu se uskutečnil tradiční sportovní den ředitelky školy pro žáky prvních až třetích ročníků. Soutěžními odvětvími byly lehká atletika, kopaná a volejbal. Pravidla účasti byla nastavena tak, aby se zapojilo co největší množství žáků z každé třídy.
 

Soutěže začaly lehkoatletickým kláním. K vidění byla celá řada kvalitních výkonů. Nejlepší výkon dne předvedl Jakub Janata z P1B, který zdolal trať na 1500 m v čase 4:52,1 min. Druhý nejlepší výkon byl k vidění v sektoru pro vrh koulí, kde toto pětikilogramové náčiní poslal do vzdálenosti 11,79 m Ondřej Adamyk z S1. Na pomyslné třetí příčce v porovnávání výkonů pomocí vícebojařských tabulek se umístil Marek Studnička z třídy E1M, který zaběhl 100 m za 12,1 s. Ještě dodám vítěze zbylých disciplín: 400m – Marek Ouhrabka (E3) 56,0 s; skok daleký – Petr Tauchman (E1M) – 550 cm; skok vysoký – Filip Paulů (E2M) – 175 cm. Celkovými vítězi v lehké atletice se stali žáci P2B se 64 body před S2A (54b.) a M3 (34b.).
 

Po skončení klání na tartanovém oválu tradičně následovaly turnaje v malé kopané a ve volejbalu. Zde v obou sportech kralovala mezi prvními ročníky třída P1A. Ve volejbalu druhých ročníků byla nakonec nejúspěšnější třída S2B, mezi třetími ročníky zahráli nejlépe studenti z P3B. V kopané druhých ročníků se jako nejlepší fotbalisté ukázali chlapci z E2M, v kategorii třetích ročníků to byli studenti z P3A.
 

Když jsme nakonec sečetli výsledky všech tří sportovních odvětví, dostali jsme následující výsledky:

1. P1A 14 b.
2. P2B 13 b.
3. P3A 13 b.

O pořadí na druhém a třetím místě rozhodl větší počet lepších umístění ve prospěch P2B.
 

Nejlepší týmy i jednotlivci byli odměněni na slavnostním vyhlášení výsledků, které se konalo v kině a bylo součástí slavnostního zakončení školního roku. Počasí bylo nádherné a tak s výjimkou jednoho ukopnutého palce, celá akce proběhla bez zranění a ke spokojenosti všech zúčastněných.

Jaroslav Smolík a Zdeněk Burkert
Vyučující TV