Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Kdo chce rozumět současnosti, musí znát svoji minulost

Dne 2. 4. 2019 navštívily třídy I1B a ET1/ST1B expozici " Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět“ v Národním technickém muzeu zaměřenou na československé technické výrobky a vynálezy od roku 1918. Studenti si expozici prošli a vyplnili pracovní listy, které NTM pro tuto specializovanou výstavu připravilo. Následovala interaktivní přednáška o fungování domácího rádia, které bylo hojně využíváno v domácnostech zejména v období totalit, a praktickém využití různých typů ložisek.

Na druhou polovinu programu jsme se přes Letenské sady přesunuli pěšky na Pražský hrad, kde je v Císařské konírně k vidění výstava „100 let česko-slovenské koruny“. Česká národní banka zde vystavuje všechny bankovky, které od roku 1918 byly vydány, včetně grafických návrhů a jejich příběhů. I zde studenti zpracovávali pracovní list, velmi zajímavý a inspirativně koncipovaný. Výstava na Hradě nás udělala celkově dobrý dojem. Mimo jiné je zde vystavena i raritní velká zlatá mince v hodnotě sta milionů korun českých.

Ve zbytku času si účastníci exkurze mohli dle svého zájmu projít areál Hradu tak, aby se na čtvrtou hodinu odpolední dostavili k odjezdu autobusu.

 

Exkurye v Národním technickém muzeu Exkurye v Národním technickém muzeu
Exkurye v Národním technickém muzeu Exkurye v Národním technickém muzeu