Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Návštěva Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně

Žáci a studenti strojírenských oborů naší školy se 10. 10. 2017 zúčastnili 59. ročníku mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

Hlavním tématem veletrhu byla průmyslová automatizace. Pavilony byly rozděleny podle odvětví, tedy od hutnictví, strojů a nástrojů pro obrábění přes elektroniku a automatizaci, až po manipulační techniku či výzkum. Mezi vystavované exponáty patřily například 3D tiskárny, obráběcí stroje, měřidla, a automatizační technika.

Jako každý rok se v rámci veletrhu konala soutěž mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů organizovaná firmou SIEMENS, a to v programu Sinumerik Shop Mill – frézování. Naši školu reprezentovalo 5 žáků ze třídy SC4a – Tomáš Burket, Vít Janouch, Lukáš Kracík, Marek Vopršal a Vít Karbusický, který nakonec obsadil třetí místo v denní soutěži. Student Jan Ettl z V3 reprezentoval naši školu v programování v systému Heidenhain iTNC 640. Skončil na nepostupovém místě.

Na veletrhu jsme se setkali nejen s množstvím technických novinek a moderních technologií, ale i s lidmi, kteří nám byli ochotni poskytnout základní informace o jejich produktech.

Exkurye Brno 2017 Exkurye Brno 2017