Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Strojaři pro vysvědčení do Zahrady poznání

Daniel Defoe, autor proslulého Robinsona Crusoa, napsal, že „ každý, kdo má vstřícného ducha, otevřené oči, může studovat“. Takže chuť do studia, pozitivní myšlení a otevřené oči v uplynulém školním roce symbolicky završili v pátek 30. června studenti VOŠ a SPŠ, Jičín v Zahradě poznání Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně.

Závěrečný týden školního roku byl již tradičně napěchovaný třídními akcemi, odborné exkurze v jičínských či okolních firmách, výlety spojené s poznáváním místních pamětihodností a bližších či vzdálenějších přírodních krás. I školní akce, čtvrteční sportovní klání a páteční slavnostní dopoledne v jičínském divadle, přispěly ke každoročně se opakujícím rituálům závěru školního roku.

Zaběhlý stereotyp však narušili studenti ST1A. Společně se svou třídní učitelkou využili zahradu s neopakovatelnou atmosférou pro předávání prvního vysvědčení ze střední školy. Do kolonek s názvy předmětů a udělenými známkami shlížely mohutné stromy a výjimečnost chvíle dotvářely kamenné hlavy některých význačných osobností z dějin Jičína. Úsměvy ve tvářích studentů a spokojenost paní učitelky byly pomyslnými tečkami za školním rokem 2016/2017. „Ať žije léto, mnoho bezstarostných dnů a spoustu zážitků a nových kamarádů…!“

Do tajů poznání budou studenti zase vtaženi po zasloužených prázdninách, ale kniha může být jejich kamarádem už v následujících dnech!

Vysvědčení 2017