Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Školní kolo studentské odborné činnosti 2017

Ve čtvrtek 16. března 2017 se na naší škole konalo školní kolo studentské odborné činnosti. Odborná komise ve složení Ing. Havlík, Ing. Zikeš, Ing. Vik a pan Janeček hodnotila 6 prací z oboru „Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace“ a jednu práci z oboru „Tvorba učebních pomůcek, didaktické technologie“. Podle postupového klíče mohly postoupit do okresního kola z každého oboru práce, pouze dvě nejlepší práce.

V obru Elektrotechnika se do soutěže přihlásil Ondřej Kolář, EA4 s prací „Inteligentní digitronové hodiny“, Marek Štampoch, EA4 s prací „Stereozesilovač s FM“, Jiří Štěpánek, EA4 s prací „Zdroj 0 – 24V/2A SML 338T“, Martin Tejchman, EA4 s prací „Meteostanice řízená Arduinem“, Josef Zívr, EA4 s prací „Gravírovací laser řízený Arduinem“ a Lukáš Knap, ES4 s prací „Mixážní pult pro směšování signálů“. Z této kategorie postoupily do okresního kola SOČ se svými pracemi Marek Štampoch a Martin Tejchman.

V oboru „Tvorba učebních pomůcek, didaktické technologie“ se do soutěže přihlásil Pavel Marx s prací „Výuková aplikace – Java skript“. I tuto práci doporučila odborná komise k postupu do okresního kola.

Všechny práce, prezentované na školním kole SOČ měly velice dobrou úroveň, zejména práce postupujících a je nutné poděkovat pedagogům, kteří studenty vedli, za jejich obětavou práci. Soutěž byla, ostatně jako každý ročník veřejná.

Doufáme, že zejména studenti nižších ročníků se zapojí do soutěže v příštím školním roce s výsledky své práce v některém z oborů SOČ, aby příští ročník byl v porovnání s letošním úspěšnějším a kvalitnějším.

Všem postupujícím přejeme úspěšné umístění v okresním kole, které se uskuteční 6. 4. 2017 v Jičíně. Práce, které postoupily, mají velkou šanci na postup do krajského kola, které se bude konat 11. května v Hradci Králové a doufáme, že také do celostátního kola 16.-18. června 2017 v Boskovicích.

2017 školní kolo SOČ 2017 školní kolo SOČ