Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Vítězství v soutěži CISCO Netacad – Internet of Everything!

Je sobota 25. 3. 2017 tři hodiny odpoledne a náš tým Mikrocheap si z Hradce Králové veze celkové vítězství v kategorii Internet of Everything!

Odvezli jsme si tak z Hradce nejen zlaté čokoládové medaile, ale i výhru 20 tisíc korun českých pro tým a další drobné dary od partnerů soutěže, pro školu jsme navíc získali IQRF výukovou sadu.

On-site kola se účastnili Antotnín Říha a Leoš Tobolka. Řešili úlohu zabezpečení automobilu pomocí modulů ESP12 a gyroskopického senzoru. Klukům se povedlo vyřešit všechny požadované bezpečnostní stavy a také připravili druhou jednotku na jejich zobrazování. Nicméně se jim z důvodu nedostatku času nepodařilo správně tyto stavy mezi jednotkami posílat. Chyběl nám tady třetí z týmu, který zůstal doma nemocen.

Avšak díky výborným výsledkům ze dvou průběžných kol, na kterých jsme pracovali od října, kdy jsme vytvořili například funkční meteostanici v námi navržené krabičce (teplota, tlak, vlhkost, dešťový senzor, světlo, fotovoltaické napájení) se nám podařilo dosáhnout celkového vítězství!

V týmu s námi průběžné úlohy řešili také Jirka Čičko, Pavel Šorm a Michal Kašpar, kteří také odvedli velký kus práce!

Gratuluji všem k parádnímu výsledku a děkuji za zodpovědný přístup k soutěži!

NAG 2017