Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Soutěž Internet of Everything – Netacad Praha 2016

Naše tříčlenné družstvo se 4 měsíce pohybovalo ve světě Internetu Všeho (Internet of Everything) v rámci soutěže NAG IoE. Celkem jsme absolvovali 4 distanční a 1 prezenční finálové kolo soutěže, při kterých jsme plnili nejrůznější úkoly s minipočítačem Raspberry Pi a platformou Arduino v programovacích jazycích Python a Java.

Blikalo se diodami, ovládalo se tlačítky i programem, vypisovala se data na LCD displej, řídil se krokový motor, data se přenášela pomocí Wi-Fi, měřila se teplota, zapojovali jsme čidla pohybu a světla… Neboli připojovali jsme zařízení do světa Internetu!

Co se nám podařilo?  Ve vánočním kole jsme vytvořili na dálku ovládané vánoční ozdoby.

V dalším z kol jsme vytvořili webový portál s meteorologickými informacemi od školní meteostanice doplněné snímky z webkamery. Chcete vědět, jak bude? Navštivte pocasi.vos-sps-jicin.cz

Pomocí Wi-Fi jsme přenášeli data z dálkově ovládaného autíčka a další zajímavé věci.

A jak jsme dopadli? Náš tým BUG11 ve složení Ondřej Kolář, Martin Tejchman a Marek Štampoch obsadil ve finálovém kole vynikající 2. místo a celkově v soutěži potom 5. místo. Soutěžilo celkem 35 tříčlenných družtev.

Podívejte se na naše videa. K dispozici je našim studentům pro vyzkoušení kompletní sada senzorů, motorků a čidel včetně Raspberry Pi.

Soutěž probíhala od listopadu 2015, finále v Praze dne 19.3.2016

http://www.netacad-games.cz/ioe/ioe-bundle

BUG 11 BUG 11
BUG 11 BUG 11