Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Tomáš Festa ze třídy SC4 se stal vítězem v denním kole v programování CNC strojů na MSV BRNO 2015 – celkově obsadil vynikající 2. místo

Soutěž v CNC programování – hlavní pořadatel SST Praha

Dne 18. 9. 2015 se naše škola zúčastnila exkurze na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Na veletrhu si žáci mohli prohlédnout velké množství strojírenských novinek. Letošní ročník veletrhu byl zaměřen na průmyslovou automatizaci a robotizaci. Velká část expozic byla věnována 3D tisku z různých materiálů (titan, plast), novinkám v CNC obráběcích strojích. Dále bylo možno vidět novou techniku pro měření a diagnostiku a velké množství automatizačních prvků. Součástí MSV Brno je již řadu let soutěž určená mladých programátorům CNC strojů. Soutěž probíhala ve třech řídicích systémech, první systém je od firmy SIEMENS SINUMERIK OPERATE – modul soustružení a to v nejnovější verzi, kterou firma dodává jako řídicí systém do CNC strojů, dále řídicí systém HEIDENHAIN iTNC 530 – frézování a systém pro soustružení FANUC.

Za naši školu se soutěže zúčastnili žáci 4. ročníku SPŠ, zaměření programování CNC strojů, v programu SIEMENS a studenti VOŠ v programu HEIDENHAIN. Soutěžící dostali k dispozici technický výkres součásti a 3D model. Dle zadaných parametrů měli naprogramovat danou součást v časovém limitu 90 minut. Výsledný program posoudil technik a porotce, nejlepší program byl odeslán na CNC stroj a výroben obrobek.

Soutěž se skládá z více kol, ti nejlepší z jednotlivého dne postupují dále, z nich se pak vybírá celkový vítěz. V programu SIEMENS byl v denním kole nejlepší student SC4 – Tomáš Festa a v systému HEIDENHAIN se našim studentům ve velké konkurenci nepodařilo postoupit. Soutěže se zúčastnilo celkem 135 žáků ze 33 škol z celé České republiky.

V celkovém hodnocení se Tomáš Festa umístil na vynikajícím 2. místě.

Na závěr proběhlo vyhodnocení a poděkování, studenti byli porotou pochváleni za vzorný přístup a předvedený výkon.

Soutěž v CNC programování Soutěž v CNC programování
Soutěž v CNC programování Soutěž v CNC programování