Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Celostátní matematická soutěž 2014/2015 – vynikající výsledek Ondřeje Koláře a Ondřeje Ettla
 

V únoru 2015 proběhlo školní kolo MATEMATICKÉ SOUTĚŽE připravené učitelkami matematiky RNDr. Radmilou Augustinovou, Mgr. Milenou Drobníkovou, Mgr. Ivanou Mádlovou, Mgr. Radkou Novákovou. Úlohy řešilo 47 studentů, kteří byli rozděleni do čtyř kategorií podle jednotlivých ročníků.
 

Do celostátního kola postoupili dva nejlepší žáci z každé kategorie a to Ondřej Ettl ET1, Antonín Říha I1B, Ondřej Kolář ET2 Iva Podmanická I2A Ondřej Šimeček I3B Martin Bret EA4 Jiří Kulich EA4.
 

Dvacátý třetí ročník Celostátní matematické soutěže se uskutečnil 20. března 2015 v několika soutěžních střediscích. Naše škola se tradičně zúčastnila v nejbližším soutěžním středisku v Hradci Králové.

Vynikajícího výsledku dosáhli:

Ondřej Kolář ze třídy ET2, který v konkurenci 319 účastníků obsadil skvělé 7. – 11. místo, když získal 19 bodů z možných 25 a Ondřej Ettl ze třídy ET1, který v konkurenci 318 účastníků obsadil 34. – 39. místo, když získal 12 bodů z možných 25.
Velmi dobré výsledky svědčí o připravenosti našich studentů a o jejich zájmu zvyšovat své matematické znalosti a dovednosti.

Všem studentům za reprezentaci školy děkujeme a gratulujeme úspěšným řešitelům.

Mgr. Ivana Mádlová