Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

KOPANÁ – KRAJ
Pohár MASOPUSTA

Ve středu 29. 4. 2015 se konalo v Jičíně krajské kolo Poháru J. Masopusta v kopané. Do tohoto turnaje se kvalifikovalo 5 vítězů okresních kol a družstvo naší školy díky pořadatelství. Družstva byla rozdělena do 2 skupin, kde se utkala systémem „každý s každým“. Družstva na 1. a 2. místě postupovala do semifinále. Všechny zápasy se hrály na 2 x 15 min. hrubého času.

Výsledky našeho družstva ve skupině:

VOŠ a SPŠ Jičín – SŠSO a G H. Králové 0 : 3
VOŠ a SPŠ Jičín – OA Trutnov 4 : 1
Branky: Ponikelský 3, Hylmar

Semifinále:
VOŠ a SPŠ Jičín – SPŠ Nové Město 1 : 1 (PK 7 : 6)
Branky: Ponikelský

Finále:
VOŠ a SPŠ Jičín – MOA Jičín 0 : 0 (PK 3 : 2)

Po úvodním utkání nevypadaly naše šance nijak dobře. Ale v dalších utkáních naši chlapci prokázali bojovnost a také se na naši stranu přiklonilo štěstí. Ve druhém utkání jsme hráli pouze proti 8 hráčům v poli a další 2 utkání jsme vyhráli až na pokutové kopy. V nich se vyznamenal hlavně Jakub Hylmar, který 2x proměnil a navíc jako střídající brankář také 2x rozhodující penaltu chytil.

Po mnoha létech se naší škole podařilo v některé soutěži vyhrát krajské finále a postoupit do dalších kol. Kvalifikace o republikové finále se koná 6. 5. v Nymburce.

Naší školu reprezentovali:
I2A – Peterka Filip, Starý Adam, ST3 – Vondrlík Štěpán, Bejr Jakub, Ponikelský Vojtěch, Hylmar Jakub, ST1B – Lukeš Petr, I3A – Fiala Vojtěch, Pokorný Dominik, Navrátil Jakub, Mikolášek Daniel, I1A.- Mudroch Roman, ST2 – Jína Dušan, I2B – Bureš Martin, ET2 – Postolka Miroslav.

Smolík – uč.TV
 

masopust masopust