Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Exkurze na Letiště Václava Havla v Praze, Žižkovskou věž v Praze a do muzea v Borku

 

Dne 9. dubna 2015 jsme se účastnili se třídami ST1a, ET1 exkurze na Letiště Václava Havla v Praze, Žižkovskou věž v Praze a do muzea v Borku.

Nejprve jsme navštívili Motomuzeum v Borku pod Troskami, kde si žáci mohli prohlédnout starší a staré modely motocyklů a jízdních kol. Motocykly pochází z doby 30. – 70. let 20. století a v muzeu se nachází značky například JAWA, PRAGA, INDIAN.

Druhou naší zastávkou bylo Letiště Václava Havla v Praze Ruzyni. Prohlídka začala na Terminálu 3, a postupně jsme se autobusem po ploše dostali i k ostatním terminálům 1 a 2, kde bylo zajímavé vidět přímo z dráhy přistávání, odlétání a rolování letounů, nástup a výstup cestujících, doplnění paliva, vykládku zavazadel aj. Po té jsme si prohlédli hasičskou základnu letiště, kde nás poučili o jednotlivých úkonech hasičů.

Poslední naší stanicí v Praze byla Žižkovská věž. Zde jsme vystoupali pomocí výtahu až do 93 m a mohli si prohlédnout Prahu kolem dokola. Studenti opět vyslechli zajímavou přednášku. Například, že Žižkovská věž byla vystavěna na části Židovského hřbitova, původně sloužila jen jako vysílač a nyní se užívá také jako restaurace, kavárna, hotel – jednopokojový a v neposlední řadě jako vyhlídková věž na Prahu.

Exkurze byla krásným propojením techniky a kultury. Studenti se mohli poučit o technickém zázemí letiště a o letadlech samotných a v neposlední řadě se podívat na naše hlavní město ležící v srdci Evropy z výšky téměř 100 m.
 

letiste2 letiste2
letiste2 letiste2