Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Školní kolo studentské odborné činnosti 2015

 

V pátek 13. března 2015 se na naší škole konalo školní kolo studentské odborné činnosti. Odborná komise ve složení Ing. Havlík, Ing. Zikeš, Ing. Pokorný a Mgr. Kořínek hodnotila 10 prací z oboru „Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace“, „Informatika“, „Tvorba učebních pomůcek, didaktické technologie“, „Strojírenství“ a „Fyzika“. Z každého oboru mohla postoupit do okresního kola jedna nejlepší práce. Vzhledem k mimořádné kvalitě prezentovaných prací doporučila komise k postupu práce umístěné na prvních dvou místech.

V obru Elektronika soutěžili Jiří Kulich (třída EA4) s prací: “Automatizovaný lineární pojezd fotoaparátu pro časoměrný záběr“, Auersvald Roman (třída I4A) s prací „Stavba kvadrokoptéry“ a Vít Dohnal s prací „Inteligentní automobil“ (třída SM4). Do okresního kola postoupil Jří Kulich a Roman Auersvald.

V oboru Informatika soutěžil Filip Musal a Vojtěch Sajdl (oba třída I4A) s prací:“Vytvoření sociální sítě“ a Mojmír Knížek (třída I4B) s prací „Monitoring textilního provozu“. V této kategorii postoupili do okresního kola se svými pracemi jak Filip Musal a Vojtěch Sajdl, tak i Mojmír Knížek.

Jedinou prací v oboru „Strojírenství“ byla soutěžní práce Martina Soukupa (třída EA4): “Monitorování zkušebního stroje“. I tuto prací odborná komise doporučila k postupu do okresního kola.

Z oboru Fyzika postoupil se svou prací: „Měřič ÚV záření a slunečního záření“ Tomáš Myslivec (třída EA4) a Jaromír Patočka (třída SM4) s prací „Regulace vlhkosti“.

Obor „Učební pomůcky“ byl zastoupen pracemi Daniela Zelenky: „Třídicí linka – PLC“ a Tomáše Blažka: „Robotická ruka“. Obě tyto práce postoupily do okresního kola.

Všechny práce, prezentované na školním kole soutěže SOČ měly mimořádně dobrou úroveň a je nutné poděkovat všem pedagogům, kteří studenty vedli za jejich obětavou práci. Soutěž byla veřejná, ale jen málo studentů využilo tuto příležitost k tomu, aby se přišli podívat, jak jejich spolužáci dovedou prodat výsledky své práce. Doufáme, že zejména mladší studenty budou výsledky letošního kola inspirovat k účasti na soutěži v příštím školním roce.

Všem zúčastněným děkujeme a postupujícím přejeme úspěšné umístění v okresním kole, které se uskuteční 20. 4. 2015 v Jičíně. Doufáme, že i letos postoupí některý z našich studentů do krajského kola, které se bude konat 12. května v Hradci Králové a také do celostátního kola v Praze.

 

SOČ 2015 SOČ 2015
SOČ 2015 SOČ 2015
SOČ 2015 SOČ 2015