Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

FLORBAL – KRAJ

V letošním školním roce jsme poprvé postoupili do krajského kola, které se konalo 28. ledna 2015 v Hradci Králové. Tohoto turnaje se zúčastnilo 5 vítězů okresních kol a pořádající SOA Hr. Králové. Hrálo se ve dvou skupinách, dále semifinále a utkání o pořadí. Hrací doba byla 2 x 7 min. hrubého času.

Utkání našeho družstva ve skupině:

VOŠ a SPŠ Jičín Gym. Dvůr Králové 0 : 6  
  SPŠ Nové Město n.M. 2 : 1 branky: Ašenbrenner 2

V prvním utkání jsme zcela jasně prohráli, když jsme se ještě sehrávali a zvykali si na klouzající se parkety. Ve druhém utkání už byl náš výkon mnohem lepší a tímto vítězstvím jsme si zajistili postup do semifinále.

Semifinále:

VOŠ a SPŠ Jičín SPŠ stav. Hr. Králové 1 : 2 branky: Ašenbrenner

V tomto utkání jsme se utkali s jasným vítězem druhé skupiny a favoritem celého turnaje (což se také potvrdilo). V utkání jsme se ujali vedení šťastnou střelou z půlky hřiště. Poté soupeř využil svého tlaku a utkání otočil. V závěru jsme měli ještě šanci na vyrovnání.

Utkání o 3. místo:

VOŠ a SPŠ Jičín SOA Hr. Králové 1 : 0 branky: Ašenbrenner

Toto utkání v náš prospěch rozhodl proměněným trestním střílením, po sekání protihráče, student Ašenbrenner střelou pod břevno.

Umístěním na 3. místě v krajském kole dosáhli naši florbalisté nejcennějšího sportovního úspěchu za posledních 5 let.

Naši školu reprezentovali :
I4A – Ašenbrenner Patrik, Pánek Jakub, Kraus Tomáš, ET2 – Postolka Miroslav, ST3 –Kvíčala Jan-brankář, I2A – Starý Adam, Hruška Adam, ST4 – Šolc Jakub, ST2 – Kotula Lukáš, EA4 – Šich Zdeněk
I 1A – Mudroch Roman
 

Družstvo florbalu