Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Cesta týmu naší školy od oblastního kola až po celorepublikové kolo soutěže pIšQworky

Poslední říjnový den roku 2014 se dva týmy z naší školy vydaly obhájit loňské vítězství v oblastním kole meziškolní soutěže v piškvorkách nazvané pIšQworky. Účast byla vyšší než v loňském roce, sešlo se hned 16 týmů ze škol z Jičína, Vrchlabí, Hostinného, Staré a Nové Paky. Oba naše týmy byly nalosovány do stejné skupiny, z níž ale oba týmy s přehledem postoupily do vyřazovací části. První tým byl vyřazen ve čtvrtfinále budoucím bronzovým týmem s názvem Sovy a umístil se tedy na hezkém 5. – 8. místě. Druhý tým, nesoucí opět jméno Sluníčka, nejprve s přehledem postoupil z čtvrtfinále a v semifinále se utkal s týmem Sovy. Po remíze a následném velmi napínavém rozstřelu pomstila Sluníčka náš první tým a postoupila tak do finále. Finálová hra skončila remízou a bylo tak nutno přistoupit k rozstřelu, kterého se opět ujal Michal Suchánek ze třídy I4B a bezchybnou hrou dovedl svůj tým k vítězství. Sluníčka tak obhájila loňské vítězství v oblastním kole a postoupila opět do kola krajského.
 

V Hradci Králové se 21. 11. 2014 konalo krajské kolo soutěže Pišqworky, pořádané sdružením Student Cyber Games a Masarykovou univerzitou. Do soutěže se z okresního kola probojoval tým studentů naší školy s názvem Sluníčka. Po hladkém vítězství v základní skupině se Sluníčka utkala s týmem z Jiráskova gymnázia v Náchodě a bez větších obtíží zvítězila. V semifinále pak přišel na řadu tým z gymnázia v Nové Pace. Přesto, že tento tým postupoval v Nové Pace až ze třetího místa, ukázal se jako obstojný soupeř a o vítězství našeho týmu rozhodl až rozstřel. Finále pak probíhalo za velkého spěchu, protože oba týmy měly již jistý postup do celorepublikového kola, což se podepsalo na výsledku a tak náš tým podlehl a skončil na druhém místě za týmem z Biskupského gymnázia Bohuslava Balbína v Hradci Králové.
 

Na Masarykově univerzitě v Brně se 28. 11. 2014 konalo celorepublikové kolo soutěže Pišqworky, na které se kvalifikoval tým z naší školy spolu s dalšími 23 týmy z Česka a Slovenska. Naše škola byla jednou z pouhých třech odborných škol, jejichž tým se zvládnul kvalifikovat. Zbylých 21 startovních příček obsadily týmy žáků z gymnázií. V prvních dvou hrách ve skupině chybělo našim vždy trochu štěstí, obě dvě tak skončily pouze remízou. Následovaly dvě prohry proti budoucímu bronzovému a bramborovému týmu a se stejným výsledkem bohužel skončily i poslední dvě hry v základní skupině. Ze základní skupiny tak náš tým postupoval z posledního místa a zbývala už pouze hra o celkové umístění na posledních 4 místech. V první hře nestačili naši žáci na tým z gymnázia z Jindřichova Hradce, v druhé již však úspěšně zdolal tým ze SOŠ Liptovský Hrádek a skončil tak na 23. místě. Vzhledem k tomu, že v loňském roce náš tým vypadl již v krajském kole, lze i toto považovat za úspěch a viditelný posun. Nezbývá než popřát našim žákům úspěch a opětovný posun i v příštím roce.

Ing. Zdeněk Kořínek
 

Piškvorky Piškvorky