Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

MSV BRNO 2014 – 57. ročník – 30. 9. 2014

Soutěž v CNC programování – hlavní pořadatel SST Praha

Dne 30. 9. 2014 se naše škola zúčastnila Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Na veletrhu si studenti mohli prohlédnout velké množství strojírenských novinek, pro zajímavost 3D tisk materiálu z titanu, novinky v obráběcích strojích, novou techniku pro měření a diagnostiku a velké množství automatizačních prvků. Součástí MSV Brno, je již řadu let soutěž, určená mladých programátorů CNC strojů. Soutěž probíhala ve třech řídících systémech, první program, je od firmy SIEMENS SINUMERIK OPERATE – modul SHOP Milling a to v nejnovější verzi, kterou firma dodává, jako řídicí systém do CNC strojů. Dále řídicí systém HEIDENHAIN a systém pro soustružení FANUC.

Za naší školu se soutěže zúčastnili studenti 4. ročníku SPŠ – zaměření programování CNC strojů, v programu SIEMENS a studenti VOŠ v programu HEIDENHAIN. Toto soutěž je vícekolá, tzn. nejlepší studenti z jednotlivého dne, postupují dále, z nich se pak vybírá celkový vítěz. V programu SIEMENS byl nejlepší student SC4 – Pavel Skalský a v systému HEIDENHAIN student V3 – Jakub Tomeš.

Soutěž měla následující parametry. Studenti dostali k dispozici technický výkres součásti a 3D model. Dle zadaných parametrů měli naprogramovat danou součást. Následný program posoudil technik a porotce, nejlepší program byl odeslán na CNC stroj a výroben dle něj obrobek ze syntetického dřeva.

Na závěr bylo vyhodnocení a poděkování, studenti byli porotou pochváleni za vzorný přístup a předvedený výkon, dále jen již zbývá vyčkat na celkové výsledky, které sdělí SST Praha, až po zhlédnutí všech soutěžních programů.
 

MSV Brno 2014 MSV Brno 2014
MSV Brno 2014 MSV Brno 2014
MSV Brno 2014 MSV Brno 2014