Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Zhlédli jsme divadelní a filmová představení

 

Střední průmyslová škola v Jičíně  využívá i v letošním školním roce nabídky kulturních pořadů pro studenty. Uskutečnily se již dvě návštěvy divadelních představení v Městském divadle Mladá Boleslav. Třída P3a zhlédla 9.11.2006 Moliérova Tartuffa. Francouzská klasicistní komedie plná skvělých dialogů, situací a rozporů byla vhodným doplněním  učiva literatury 2. ročníku SŠ. Herecké obsazení i divadelní prostředí přispělo ke kulturnímu  obohacení všech  účastníků. Účast na divadelním představení zajistila vyučující českého jazyka a literatury Mgr. V. Bláhová.

Koncem listopadu 2006 se vybraní studenti německého jazyka vypravili  do mladoboleslavského divadla znovu. Účast  na Ibsenově hře Peer  Gynt připravila  Mgr.V. Burešová. Jedno z nejslavnějších děl severské literatury je příběhem životního hledání a bloudění v drsné norské krajině fjordů.Studenti byli předem seznámeni s příběhem, a tak odcházeli z divadla s velkým kulturním zážitkem. Poté se všichni účastníci těšili do ŠkodaAuto Muzea.

Navštívili jsme  již dvě filmová představení. Svým  zaměřením na teroristický útok v New Yorku  v roce 2002 určitě zaujal  americký film W.T.C.Využita byla i mimořádná nabídka  Biografu Český ráj Jičín ke zhlédnutí  nového českého filmu Obsluhoval jsem anglického krále. Ohlasy na film byly velmi příznivé. Diváky zaujaly životní osudy malého českého číšníka, který toužil naplnit za každých okolností svůj život bohatstvím a krásou.

Těšíme se na další filmová a divadelní představení .