Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Exkurze Letiště Václava Havla a Národní technické muzeum Praha

Třídy EA3 a I3B se 14. 5. 2014 seznámili s provozem a technickým zázemím Letiště Václava Havla a zhlédla řadu zajímavých exponátů v Národním technickém muzeu v Praze.

Nejdříve jsme navštívili Letiště Václava Havla. Předem jsme objednali prohlídkový okruh 2. Prohlídka začínala na terminálu 3, který je určen pro soukromé lety. Po krátkém úvodu o historii letiště a umístění jeho budov, žáci zhlédli krátký film o budování tohoto terminálu. Poté žáci prošli přes skutečnou kontrolu kovů a nasedli do připraveného prohlídkového autobusu. Cesta po letištní ploše trvala celkem 2 hodiny a byla doplněna odborným výkladem o technickém zázemí letiště a jeho protipožárním zabezpečení. Žáci mohli sledovat přílety i odlety z bezprostřední blízkosti.

Dalším cílem exkurze bylo Technické muzeum. Zde si žáci mohli samostatně prohlédnout zajímavé expozice věnované chemii, astronomii, hornictví, domácím spotřebičům, knihtisku či fotografii. Hlavně interaktivní expozice zaujaly naše žáky. Jejich pozornost také přitáhla největší expozice dopravy s historickými exponáty aut, motocyklů, jízdních kol letadel.

Tato odborně-technická exkurze určitě přispěla k těsnějšímu propojení teoretické výuky s názornými příklady využití techniky v praxi.

T. Chlumská