Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Národní kolo soutěží NAG 2014 a NetRiders 2014

V tomto roce se podruhé konalo národní kolo soutěží studentů zapojených do programu Cisco Networking Academy v prostorách ČVUT FIT v Praze. Naše škola se již tradičně zapojila do soutěže tříčlenných hlídek HS3. Tato soutěž proběhla v pátek 4. dubna a obsahovala jako vždy dvě části. V prvé praktické měly soutěžící trojice za úkol zprovoznit síťovou komunikaci dvou poboček jedné firmy prostřednictvím sítě internetového providera, a to s využitím technologie virtuálního kanálu, kterou si studenti na místě nastudovali. Ve druhé části studenti samostatně odpovídali v testu na otazky z teorie sítí. Naše hlídka ve složení Martina Egrtová, Filip Nedbal a Milan Vancl (třída I4A) dosáhla historicky nejlepšího umístění – obsadila sedmé místo mezi patnácti soutěžícími družstvy.

Následující den se konalo ve stejných prostorách národní kolo soutěže NetRiders, kam se z předcházejících školních kol nominovalo vždy nejlepších dvacet studentů ve vyhlášených třech kategoriích. Z našich žáků se do celostátního finále nominovali v kategorii ITESS Martina Egrtová a Filip Nedbal ze třídy I4A a v kategorii CCENT Vojtěch Sajdl ze třídy I3A. V těchto kategoriích jsou zveřejňovány pouze výsledky na prvních třech místech, proto nás velmi potěšilo umístění Vojtěcha Sajdla, který ve své kategorii obsadil první místo.

 

Všem soutěžícím za vzornou reprezentaci školy děkujeme, blahopřejeme k dosaženým výsledkům a přejeme hodně úspěchů i v dalším rozvíjení odborných dovedností.

 

Detailní výsledky soutěží jsou na stránce http://www.netacad-games.cz/.

 

V. Vik