Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Školní kolo studentské odborné činnosti 2014

 

V pátek 7. března 2014 se na naší škole konalo školní kolo studentské odborné činnosti. Odborná komise ve složení Ing. Havlík, Ing. Zikeš, Ing. Pokorný a Mgr. Vaníček hodnotila 10 prací z oboru „Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace“, „Informatika“, „Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie“, „Robotika“ a „Fyzika“. Z každého oboru mohla postoupit do okresního kola jedna nejlepší práce.

V obru Elektronika soutěžili Kamil Mádle (třída EA 4) s prací: “Chladicí box s Peltierovými články“ a dvojice Čestmír Škréta, Mojmír Knížek (třída I3 B) s prací „Cyklistický trenažer“. Do okresního kola postoupil Kamil Mádle.
V oboru Informatika soutěžil Michal Klacík (třída I4A) s prací:“Tvorba počítačové hry s důrazem na vývoj umělé inteligence“ a Adam Valenta (třída I4B) s prací „Vývoj aplikace pro Android“. V této kategorii postoupil do okresního kola se svojí prací Michal Klacík.

Jedinou prací v oboru Tvorba učebních pomůcek byla soutěžní práce Martina Ruska (třída I4A): “Výukový materiál pro HTML 5 a CSS 3“. I tuto prací odborná komise doporučila k postupu do okresního kola.

Z oboru Fyzika postoupil se svou prací: „Absolutní snímač úhlu natočení“ Dominik Paulů (třída EA4).
Obor „Robotika“ byl zastoupen pracemi Tomáše Kučery: „Robot na pásovém podvozku“, Matěje Kleina: „Chodící robot“, Jakuba Košťáka: „Solární formule“ a Romana Voldána: „Robotický fotbalista“. Z těchto prací zvítězila a do okresního kola postoupila práce Tomáše Kučery.

Všechny práce, prezentované na školním kole soutěže SOČ měly velmi dobrou úroveň a je nutné poděkovat pedagogům, kteří studenty vedli, za jejich obětavou práci. Soutěž byla veřejná a mnozí studenti se přišli podívat, jak jejich spolužáci dovedou prodat výsledky své práce. Doufáme, že zejména mladší studenty bude toto letošní kolo inspirovat k účasti na soutěži v příštím školním roce.

Všem zúčastněným děkujeme a postupujícím přejeme úspěšné umístění v okresním kole, které se uskuteční 7. 4. 2014 v Jičíně. Doufáme, že i letos postoupí některý z našich studentů do krajského kola, které se bude konat 12. května2014 v Hradci Králové a také do celostátního kola v Plzni.