Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Krajské kolo soutěže Středoškolské odborné činnosti 2013

Krajské kolo se uskutečnilo se 30. dubna 2013 tentokrát v gymnáziu J. K. Tyla Hradec Králové. Slavnostní zahájení soutěže v aule školy provedl její ředitel Mgr. Novák. Tohoto aktu se rovněž zúčastnila radní pro školství Mgr. Šormová a vedoucí odboru školství kraje JUDr. Šulcová. Přítomni byli rovněž zástupci sponzora a členové odborných hodnotitelských komisí.

Naši školu reprezentovalo pět studentů ve třech soutěžních oborech. Ve velké konkurenci středoškoláků Královéhradeckého kraje byli soutěžící z naší školy velice úspěšní. Výrazného úspěchu dosáhl v oboru „Informatika“, kde bylo nejvíce soutěžících a tedy velká konkurence, Matěj Řehák (I4A) s prací „Regulace vytápění pomocí mikroprocesorové techniky“, který obsadil 1. místo a postoupil tak do celostátního kola v Brně. Výsledek je o to cennější, že práce Matěje Řeháka byla lepší než práce studentů SŠ aplikované kybernetiky. Druhým soutěžícím v tomto oboru byl Tomáš Biheler (I4 A), který obsadil 7. místo. Rovněž v oboru „Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace“ dosáhl nejvyššího ohodnocení a tím i 1. místa David Novotný (EA4) s prací „Analogový robot“. Také on postupuje do celostátního kola SOČ. I jeho práce měla lepší úroveň než práce studentů SŠ aplikované kybernetiky. V oboru „Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času“ soutěžili Ondřej Lemberk a Vít Šanda (oba I4 B), kteří se umístili na velmi pěkném 4. místě.

Všem studentům, kteří se zúčastnili krajského kola, gratulujeme a postupujícím přejeme, aby jejich práce „zabodovala“ i v náročné celorepublikové konkurenci. Poděkování patří i těm pedagogům naší školy, kteří soutěžícím studentům v jejich práci pomáhali odbornou radou.