Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Školní kolo studentské odborné činnosti 2012.

 

V pondělí 2. dubna se na naší škole konalo školní kolo studentské odborné činnosti. Odborná komise ve složení Mgr.Poláková, Ing.Havlík, Ing.Zikeš, Ing.Zajac, Ing.Vik a Mgr.Vaníček hodnotila 8 prací z oboru „Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace“, „Informatika“, „Strojírenství, hutnictví doprava a průmyslový design“, Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času“ a „Teorie kultury, umění a umělecké tvorby“. Z každého oboru mohla postoupit do dalšího kola, a tím bylo vzhledem k nekonání okresního kola v Jičíně kolo krajské, jedna nejlepší práce.

V obru Elektronika soutěžili Jan Šír (třída M4) s prací:“Aplikace bezdotykových snímačů pro řízení výtahu“, Zdeněk Rydval (třída M4) s prací:“Inteligentní elektroinstalace“ a Jan Soukup (třída P4) s prací:“Měření bezdotykového snímače“. Z této kategorie postoupil do krajského kola se svou prací student Jan Šír.

V oboru Informatika soutěžili Milan Vostrý (třída IT 4A) s prací:“Vinotéka pro iPad“ a Radek Strnad a Petr Hazdra (třída P 4) s prací:“Swords of destiny“. Do krajského kola postoupili Radek Strnad a Petr Hazdra.

V oboru Strojírenství soutěžili pouze Marek Kejklíček a Petr Hrdlička s prací :“Lis na brikety“ a jako jediní soutěžící v tomto oboru tak postoupili do kraje.

V oboru Sociologie soutěžili jako jediní Lukáš Šebela, Michal Antoš a Josef Pokorný s prací:“Myslet nebolí“ a tím dostali šanci postoupit do krajského kola.

Jedinou prací byla rovněž i soutěžní práce Petra Binhaka:“Kreslení pravou hemisférou dle Dr.Betty Edwards“ v oboru Umělecká tvorba. I tuto prací odborná komise doporučila k postupu do krajského kola.

Všechny práce, prezentované na školním kole soutěže SOČ měly velmi dobrou úroveň a je nutné poděkovat pedagogům, kteří studenty vedli za jejich obětavou práci. Soutěž byla veřejná a mnozí studenti se přišli podívat, jak jejich spolužáci dovedou prodat výsledky své práce. Doufáme, že zejména mladší studenty bude toto letošní kolo inspirovat k účasti na soutěži v příštím školním roce.

Všem zúčastněným děkujeme a postupujícím přejeme úspěšné umístění v krajském kole, které se uskuteční 10.5.2012 v Hradci Králové. Doufáme, že i letos postoupí některý z našich studentů do celostátního kola, které se bude konat 15. až 17. června v Kutné Hoře.