Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

II. ročník Poháru Jaroslava Smolíka ve florbale

Už podruhé proběhl v tělocvičně elektro VOŠ a SPŠ, Jičín koncem měsíce listopadu mezitřídní florbalový turnaj O pohár Jaroslava Smolíka.

Tento turnaj je věnován našemu bývalému dlouholetému tělocvikáři a zasloužilému jičínskému sportovci Jaroslavu Smolíkovi.

Jedná se o mezitřídní turnaj, kdy se v základních kolech utkávají mezi sebou družstva tříd ze stejného ročníku a vítězové ročníku postupují do finálového turnaje.

Letos se do postupového kola probojovaly tyto třídy: OB1/SZ1, I2B, SM3/SC3, SC4 a I4C. Ve finále se do turnaje již tradičně zapojilo i družstvo složené z učitelů. Tentokrát se ale oslabenému týmu kantorů nedařilo a učitelé skončili bez vstřeleného gólu poslední.

Vyvrcholením celého turnaje byly finálové zápasy, které se konaly ve čtvrtek 16. listopadu za přítomnosti početného studentského obecenstva.

V utkání o 3. místo vyhrála nakonec třída SC4 nad I4C v poměru 2:0, ve finálovém klání prohrálo družstvo SM3/SC3 poprvé v historii s prváky učni z OB1/SZ1 v nejtěsnějším poměru 1:0 !

Letošního ročníku se zúčastnilo 19 tříd a ve třech hracích dnech bylo sehráno celkem 41 utkání a padlo 111 gólů.

Za rok opět na shledanou !

Mgr. Martin Říha a Mgr. Kryštof Tišer