Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

DNY TECHNIKY – DĚKUJEME ZA NÁVŠTĚVU

Přišel čas ořechů a svetrů pod bundou. Přišel čas vinobraní, hodování a posvícení. A protože se držíme tradic, takové technické posvícení jsme připravili také ve škole.

Ve dnech 14. a 15. 10. 2022 se dveře otevřely pro naše studenty současné i budoucí, veškerou veřejnost, naše přátele. Pro všechny, kterých se průmyslovka dotýká, kteří zde našli svou cestu už v minulosti a rádi se vrací, kteří svou cestu aktuálně hledají i pro ty, kteří k nám zamíří v budoucnu, ale už nyní vědí, že technika bude jejich životním směrem.

Úvodní prolog a malou ochutnávku nabídli naši kolegové již v jičínském Masarykově divadle na tradiční burze škol. Pro zájemce následovala možnost navštívit obě naše budovy. Podívali se na nejmodernější vybavení našich laboratoří a odborných učeben, vyzkoušeli nové technologie. Naši pedagogové z oborů elektrotechniky, informačních technologií i strojírenství ukázali návštěvníkům zázemí pro 3D tisk, virtuální realitu, CNC obrábění či robotiku. Připraveny byly drobné workshopy. Vysokou návštěvnost zaznamenala také nově otevřená digitální dílna FabLab.

Škola ovšem nežije odtrženě od reality, svým studentům se snaží nabídnou co největší kontakt s reálnou praxí i budoucí směřování. Třeba na vysokoškolskou půdu, kterou v tyto dny reprezentovala naše fakultní TUL. Příchozí seznámila s vývojem a aplikací nanotechnologií a elektromobilitou. Spřátelené firmy pro tentokrát zastoupil DEPRAG CZ, a. s. se svým představením elektronických zařízení. Oběma dny se nesla myšlenka o propojení školy střední, vysoké i běžné praxe, propojení současného a budoucího, propojení oborů. Fungujeme jako jeden živý mechanismus, kde jedno souvisí s druhým.